Haber

İstanbul’da PKK ve YPG’ye yönelik operasyonda 7 zanlı yakalandı

İstanbul’da PKK/YPG operasyonu: 7 gözaltı

İstanbul’da bölücü terör örgütü PKK ve Suriye uzantısı YPG’ye yönelik düzenlenen operasyonda 7 zanlının yakalandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ile TEM Şube Müdürlüğü ekipleri, bölücü örgüt PKK/KCK ve Suriye kolu PYD/YPG’ye yönelik yeni bir çalışma yürüttü.

Yürütülen soruşturma çerçevesinde, söz konusu örgütün Türkiye’ye yönelik faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda, Türkiye’de PKK/KCK terör örgütü ve Suriye uzantısı PYD/YPG şeklinde bilgilere ulaşıldı. Son yıllardaki silahlı faaliyetlerin şekli. Faaliyet gösterdiği dönemde görevden alınan örgüt adına fotoğrafları çekilen teröristlerin yakalanması için operasyonun düğmesine basıldı. Sabah saatlerinde düzenlenen zincirleme operasyonlarda örgüt üyesi 7 kişi gözaltına alındı. Örgüt üyelerinin saklandıkları ve sığındıkları adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel belge ve dijital malzeme ele geçirildi. PKK/KCK ile örgütün Suriye uzantısı PYD/YPG’de yakalanan 7 zanlı sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Zanlıların ifadelerinin ilerleyen saatlerde alınması beklenirken, geçmişte Türkiye içinde ve yurt dışında yaptıkları eylemler inceleme altına alındı.

dilovasi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu